Sanal Borsa ile Yatırımın Faydaları Nelerdir?

Bu yazıda; yeni yatırıma başlayacak olan kişilerin merak ettikleri sorulardan bir tanesi olan sanal borsa ile yatırımın faydaları nelerdir sorusunun cevabı yer almaktadır. 

Sanal Borsa ile Yatırımın Faydaları Nelerdir?

Birikimlerini değerlendirmek isteyen kişilerin tercih ettikleri piyasalardan biriside borsa bilindiği üzere. Uzun yıllardır borsa piyasasında yatırım yapılmaya devam ediliyor. Yatırımcıların borsa yatırımını öğrenmeleri için sanal borsa kullanılmaktadır.

Borsa piyasasında alım ve satım işlemlerine başlamadan önce deneyim ve bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Borsa nerede oynanır önce bunu öğrenmelisiniz. Ardından sanal borsa hesabı ile yatırım yapmayı ve piyasa takibini öğrenmeniz riskleri minimuma indirmenize yardımcı olacaktır.

Sanal Borsa Hesabı Nedir?

Sanal Borsa Hesabı Nedir?

Sanal borsa hesapları hiçbir deneyimi olmayan acemi yatırımcıların piyasa takibini öğrenmelerini ve analiz yapabilmelerini sağlamaktadır. Bu nedenle gerçek borsa hesabından alım ve satım işlemlerini yapmadan önce sanal hesap kullanmanız sizler için avantajlı olacaktır.

Yatırım sürecinde borsa piyasası hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişi için ilk adım sanal borsadır. Çünkü sanal borsa her şeyin temelidir ve insana kayıp yaşatmaz, bilgi edindirir. Borsa terimleri ve anlamlarını da öğrenmelisiniz. Doğal olarak böyle faydalı bir araçtan niye yararlanmayasınız ki? Siz de ücretsiz olarak borsa piyasasına sanal para ile sanal yoldan yatırım yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Sanal Borsa Hesapları Ne İşe Yarar?

Sanal Borsa Hesapları Ne İşe Yarar?

Borsa piyasası sandığınız kadar kayıp oranı yüksek bir piyasa değildir. Hangi hisse senedi ne zaman yükselir bilen bir kişi çok kolay para kazanabilir. Hatta parasını katlayarak büyük bir sermaye elde edebilir. Bu nedenle piyasa takibi iyi yapılırsa risk en düşüş seviye indirilir ve kazanç elde etmek daha da kolaylaşır.

Sanal borsa hesabını borsa makaleleri veya ekonomi makaleleri veren destek sitelerinde görebilirsiniz. Sanal borsa hesabını bu gibi sitelerden ücretsiz olarak açarak hesabınıza aktarılan para ile yatırıma sanal yoldan start verebilirsiniz. Fakat yine söylüyorum bu süreçte borsa makaleleri okumanızda fazlasıyla fayda vardır. Çünkü bir yandan yatırım yaparken diğer yandan piyasadan haberiniz olması çok büyük artıdır.

Deneyimsiz yatırımcılara en iyi borsa smülatörünü sunan  Wall Street Survior Borsa Oyununu inceleyebilirsiniz. Bu oyun sayesinde alım ve satım işlemlerini en iyi şekilde nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sanal Borsa ile Yatırım Yapmanın Faydaları

Sanal Borsa ile Yatırım Yapmanın Faydaları

Piyasa içerisinde böyle bir strateji ile ilerlediğiniz takdirde zaten siz kazancınızı fark edeceksiniz. Tekrar konuya dönecek olursak bir miktar para ile hisse senedinden belirli oranda (belirli lot) satın alarak bir süre incelemeniz gerekmektedir. Hisse senedi kar ve zarar oranı size strateji belirlemenizde fayda sağlayacaktır. Doğal olarak siz de gerçek para ile yatırım yaparken bu artılardan faydalanabileceksiniz.

Borsa piyasası da diğer piyasalar gibi riskli bir piyasa olduğu borsa piyasası üzerinde yatırım yaparken riskleri yok etmelisiniz. Yani açık bir şekilde gidip düşüş sergileyen bir hisse senedine yükselecektir umuduyla veya ard arda düşüş yaşamaz mantığıyla yatırım yaparsanız bence piyasaya girerken bir kez daha düşünmelisiniz. Çünkü böyle bir mantık ile bilinçsiz yatırım eş değer kavramlar haline gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog Yazıları